1. Home
  2. Schedule

Schedule

Feb. 23

On Fox Sports 1/Fox Deportes:

  • Anthony Dirrell vs. Avni Yildirim, 12 rounds, for vacant WBC super middleweight title
  • Jamal James vs. Janer Gonzalez, 10 rounds, welterweights
  • Marcos Hernandez vs. Jeison Rosario, rematch, 10 rounds, welterweights
  • Efe Apochi vs. Raymond Ochieng, 6 rounds, heavyweights
  • Justin Pauldo vs. Federico Malespina, 8 rounds, lightweights
  • Money Powell IV vs. Javier Frazier, 4 or 6 rounds, middleweights
  • Bryant Perrella vs. Breidis Prescott, 8 rounds, welterweights
  • Willie Jones vs. Gonzalo Dallera, 6 rounds, welterweights
  • Leon Lawson III vs. Yunier Calzada, 6 rounds, junior middleweights
  • Austin Dulay vs. Yardley Cruz, 6 rounds, lightweights
  • Omar Juarez vs. Phillip Percy, 4 rounds, junior welterweights

Feb. 23: on Showtime

  • James DeGale vs. Chris Eubank Jr., 12 rounds, super middleweights
  • Joe Joyce vs. Bermane Stiverne, 12 rounds, for Joyce’s Commonwealth heavyweight title
  • Lee Selby vs. Omar Douglas, 12 rounds, lightweights
  • Andre Sterling vs. Ricky Summers, 10 rounds, light heavyweights
  • Chris Kongo vs. Cedrick Peynaud, 8 rounds, welterweights
  • Chez Nihell vs. Kent Kauppinen, 4 rounds, cruiserweights
  • Seb Eubank vs. Richard Harrison, 4 rounds, light heavyweights

February 23: on DAZN

  • Brandon Rios vs. Humberto Soto, 12 rounds, junior middleweights
  • Jose Quiniro vs. Joel Cordoba, rematch, 10 rounds, bantamweights
  • Joselito Velasquez vs. Kevin Villanueva, 8 rounds, flyweights
  • Hector Tanajara Jr. vs. Ibrahim Class, 10 rounds, lightweights
  • Diego Pacheco vs. Alberto Aguilar, 4 rounds, middleweights
  • Alexis Espino vs. TBA, 4 rounds, super middleweights
  • Seniesa Estrada vs. Yenifer Leon, 10 rounds, female strawweights
  • Omar Aguilar vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights
  • Sulem Urbina vs. Judith Rodriguez, 6 rounds, female junior bantamweights
  • Omar Aguilar vs. Emiliano Cruz, 6 rounds, junior welterweights

March 2: on Showtime

  • Brian Castano vs. Erislandy Lara, 12 rounds, for Castano’s WBA “regular” junior middleweight title
  • Luis Ortiz vs. Christian Hammer, 10 rounds, heavyweights
  • Ricardo Nunez vs. Edner Cherry, 12 rounds, junior lightweights

March 2: on DAZN

  • Jordan Gill vs. Emmanuel Dominguez, 12 rounds, featherweight
  • Richard Riakporhe vs. Tommy McCarthy, 10 rounds, cruiserweights
  • Leigh Wood vs. Abraham Osei Bonsu, 12 rounds, for vacant Commonwealth featherweight title
  • Anthony Sims Jr. vs. Mateo Damian Veron, 10 rounds, super middleweights
  • John Docherty vs. TBA, 4 rounds, super middleweights
  • Qais Ashfaq vs. TBA, 6 rounds, junior featherweights

March 8: on ESPN+

  • Daniel Dubois vs. Razvan Cojanu, 10 rounds, heavyweights
  • Anthony Yarde vs. Travis Reeves, 10 rounds, light heavyweights
  • Johnny Garton vs. Chris Jenkins, 12 rounds, for Garton’s British welterweight title
  • Archie Sharp vs. Lucas Ballingall, 10 rounds, junior lightweights
  • Liam Williams vs. Joe Mullender, 12 rounds, for Williams’ British middleweight title
  • Denzil Bentley vs. TBA, 4 rounds, light heavyweights
  • Lucien Reid vs. Indi Sangha, 6 rounds, junior featherweights
  • Hamza Sheeras vs. Rod Douglas Jr., 6 rounds, junior middleweights
  • Jake Pettitt vs. TBA, 4 rounds, junior featherweights
  • James Branch Jr. vs. TBA, 4 rounds, cruiserweights

March 8: on DAZN

  • Daniele Scardina vs. Henri Kekalainen, 12 rounds, super middleweights
  • Maxim Prodan vs. Steve Jamoye, 12 rounds, welterweights
  • Vissia Trovato vs. Erika Cruz Hernandez, 10 rounds, female featherweights
  • Jamie Cox vs. TBA, 8 or 10 rounds, middleweights

March 9

On Fox/Fox Deportes:

  • Shawn Porter vs. Yordenis Ugas, 12 rounds, for Porter’s WBC welterweight title
  • Abel Ramos vs. Francisco Santana, 10 rounds, welterweights
  • Efe Ajagba vs. Amir Mansour, 8 rounds, heavyweights
  • Juan Carlos Payano vs. Damien Vazquez, 10 rounds, bantamweights
  • Eimantas Stanionis vs. Sammy Figueroa, 8 rounds, welterweights
  • March 9: on DAZN
    • Dmitry Bivol vs. Joe Smith Jr., 12 rounds, for Bivol’s WBA light heavyweight title
    • Maurice Hooker vs. Mikkel LesPierre, 12 rounds, for Hooker’s WBO junior welterweight title
    • Callum Johnson vs. Seanie Monaghan, 10 rounds, light heavyweights
    • Junior Younan vs. TBA, 8 rounds, light heavyweights
    • Otha Jones III vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

March 16

On Fox PPV:

  • Errol Spence Jr. vs. Mikey Garcia, 12 rounds, for Spence’s IBF welterweight title

March 17:

On ESPN+

  • Michael Conlan vs. TBA, 10 rounds, featherweights

March 23

On ESPN/ESPN Deportes:

  • Terence Crawford vs. TBA, 12 rounds, for Crawford’s WBO welterweight title

March 24

On FS1/Fox Deportes:

  • Lamont Peterson vs. Sergey Lipinets, 10 or 12 rounds, welterweights

April 12:

On ESPN+

  • Title fight:┬áVasiliy Lomachenko vs. TBA, 12 rounds, for Lomachenko’s WBA/WBO lightweight title

April 13

On DAZN:

  • Anthony Joshua vs. TBA, 12 rounds, for Joshua’s IBF/WBA/WBO heavyweight title

On Fox Sports 1/Fox Deportes:

  • Caleb Truax vs. Peter Quillin, 10 or 12 rounds, super middleweights

April 20

On Fox/Fox Deportes:

  • Danny Garcia vs. Adrian Granados, 10 or 12 rounds, welterweights

May 4:

On DAZN

  • Title fight:┬áCanelo Alvarez vs. TBA, 12 rounds, for Alvarez’s WBC/WBA middleweight title